Strona główna
Przeczytaj
Aktualny numer

 
Informator Spółdzielczy LWSM nr 05/2005 (107)

Festynowe atrakcje
 
Tegoroczny Festyn Spółdzielczy zgromadził tłumy knurowian, którzy całymi rodzinami przybyli na plac sąsiadujący z Miejskim Gimnazjum nr 2 i Miejską Szkołą Podstawową nr 6. Organizatorzy (nasza Spółdzielnia i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Knurowianka”) tak ułożyli program festynu, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło zatem gier i zabaw dla najmłodszych i muzycznej uczty dla młodzieży i dorosłych. Na scenie zaprezentowały się zespoły Mona Lisa, Ino Szlagry, a gwiazdą wieczoru był zespół „Wanda i Banda”.Można już przekształcać!
 
Zarząd LWSM w Knurowie informuje swoich Członków, że z dniem 22 lipca br. weszła w życie Ustawa z dnia 3.06.2005 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz niektórych innych ustaw" – Dz.U. nr 122 z 2005 roku z poz. 1024.

Zgodnie z art. 111 tej ustawy członkowie Spółdzielni posiadający spółdzielcze lokatorskie prawo do zajmowanego lokalu mieszkalnego ponownie mogą przekształcać to prawo na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

W tym celu zainteresowani członkowie winni złożyć w Spółdzielni pisemny wniosek o przekształcenie prawa do lokalu z lokatorskiego na spółdzielcze własnościowe oraz uzupełnić brakujący wkład budowlany stanowiący różnicę pomiędzy wartością lokalu a zwaloryzowanym wkładem mieszkaniowym (pomniejszoną o 50%).

Szczegółowych informacji udziela dział ds. członkowskich i obrotu nieruchomościami mieszczący się w siedzibie naszej Spółdzielni (pokój nr 23).Obcy w naszych budynkach
Kradną i dewastują

Domofon nie jest dla nich żadną przeszkodą. Mają swoje sposoby na to, by wejść do upatrzonej klatki schodowej i dokonać w niej zniszczeń. Kradną i dewastują, po czym wychodzą i tyle ich widziano...

W ostatnim okresie odnotowano kradzieże instalacji elektrycznej w budynkach przy ulicy Mieszka I 17 i 19.

Ponadto na naszych osiedlach zdewastowano – poprzez wrzucenie petard – kosze na odpady. Wandale zniszczyli również ławki przy ulicy Szpitalnej 26.

Z kolei w budynkach przy Alei Piastów 12 zdewastowano oświetlenie w kabinach dźwigów osobowych, a zniszczenia elewacji można było zaobserwować na budynkach przy ul. Armii Krajowej 4a oraz Szarych Szeregów 6c.

Niestety to nie wszystkie akty wandalizmu, jakich dokonano na naszych osiedlach. W związku z tym – po raz kolejny – zwracamy się do wszystkich z prośbą o to, by zwracać szczególną uwagę na obce osoby przebywające w klatkach schodowych, bądź osoby dziwnie zachowujące się w sąsiedztwie naszych bloków.Uwaga, oszuści!
Podają się za fachowców

W związku z nasilającymi się zgłoszeniami o kradzieżach dokonywanych przez osoby podające się za współpracowników naszej Spółdzielni, zwracamy się do mieszkańców naszych zasobów z apelem, by zwracali uwagę, kogo wpuszczają do mieszkania.

Z reguły oszuści pukając do naszych drzwi informują o tym, że są pracownikami firm współpracujących z naszą Spółdzielnią i oferują usługi z zakresu wymiany drzwi i okien oraz napraw instalacji gazowych.

Informujemy, że osoby powołujące się na współpracę z naszą Spółdzielnią nie mają takiego prawa, bowiem nie wydawaliśmy takich upoważnień.Zbliża się okres jesienno-zimowy

Przed zbliżającym się okresem jesienno-zimowym warto pamiętać o kilku ważnych sprawach. W związku z przygotowaniem sieci centralnego ogrzewania do sezonu grzewczego, zabrania się wykonywania jakichkolwiek robót na instalacjach c.o.

Zwracamy się również z apelem do mieszkańców o przegląd zajmowanych piwnic pod kątem ewentualnego uzupełnienia wybitych szyb.Zwiedzili Sukiennice i Chlebową Chatę

Dział Społeczno-Kulturalny naszej Spółdzielni, jak co roku przygotował na czas wakacji wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Niezależnie od pogody najmłodsi mieszkańcy naszych osiedli mogli korzystać z szerokiej oferty imprez.

Na miejscu organizowane były zajęcia świetlicowe, gry, zabawy, turnieje tenisa stołowego i konkursy sprawnościowe. Dzieci uczestniczyły również w wycieczkach do Krakowa, Jaworza i Brennej, zwiedzając m.in. Sukiennice, Kopiec Kościuszki, Sanktuarium w Łagiewnikach i Chlebową Chatę. Nowością były wyjścia do groty solnej.Umieszczono na stronie za zgodą wydawcy: LWSM w Knurowie


 
Do góry
Copyright © 2000-2018 Wirtualny Knurów, Marek Ostrowski
Wszelkie prawa zastrzeżone