Strona główna
Przeczytaj
Aktualny numer

 
Informator Spółdzielczy LWSM nr 08/2004 (101)

Nasz lokator też potrafi

Często informujemy na naszych łamach o różnego rodzaju inwestycjach, które prowadzone są na zlecenie Zarządu naszej Spółdzielni. Dzisiaj chcemy pochwalić naszych członków, którzy w pomysłowy sposób zagospodarowali - kawałek ziemi przed swoim blokiem.

Spacerując wokół naszych zasobów nie trudno natknąć się na efekty twórczości niektórych z nas. My uwieczniliśmy je na negatywie fotograficznym i kilka z nich prezentujemy, zachęcając jednocześnie do kolejnych tego typu inicjatyw.


Tak bawiliśmy się na festynie

Ostatni weekend wakacji był doskonałą okazją do tego, by skorzystać z zaproszenia Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Knurowianka i wziąć udział w Festynie Spółdzielczym.

Organizatorzy festynu zadbali o to, by w programie znalazło się coś ciekawego dla najmłodszych, młodych i nieco starszych. Innymi słowy, dla każdego było coś miłego.

W pierwszym dniu zabawy dominował program muzyczny, natomiast w słoneczną niedzielę podsumowano turniej piłkarski wręczając przy okazji nagrody uczestnikom. Najmłodsi wraz ze swymi rodzicami mogli podziwiać wyczyny klauna i szczudlarza oraz brać udział w różnego rodzaju grach i zabawach.

Muzyczną gwiazdą festynu była Magda Durecka.


Nowa winda na Łokietka 2

Już dni dzielą mieszkańców wieżowca przy ul. Łokietka 2 od oddania do użytku kolejnego nowego dźwigu osobowego. W tym budynku będzie to druga nowa winda. Pierwsza z nich funkcjonuje już od kilkunastu miesięcy.


Najlepsi piłkarze mieszkają na osiedlu Wojska Polskiego I

W tym roku do tradycyjnego turnieju przystąpiły reprezentacje czterechi osiedli oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Knurowianka. Rywalizacja trwała dwa dni, a areną piłkarskich spotkań był Stadion Miejski.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano mecze grupowe, bowiem zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej z nich prym wiodły Szczygłowice, które pokonały 4:1 reprezentację Wojska Polskiego II i zremisowały z SM Knurowianka 2:2. Identycznym remisem zakończyło się trzecie spotkanie w tej grupie pomiędzy SM Knurowianka i Wojska Polskiego II.

W grupie drugiej rozegrano tylko jeden mecz, bowiem do rywalizacji nie przystąpiła drużyna z osiedla 1000-lecia. Jeden mecz decydował zatem o tym, kto wystąpi w finale, a kto w meczu o III miejsce.

Lepsi w tej jedynej konfrontacji okazali się piłkarze-amatorzy mieszkający na osiedlu Wojska Polskiego I pokonując osiedle Pocztowa 6:4.

Na drugi dzień turniejowych zmagań zaplanowano finał i spotkanie o III miejsce. W tak zwanym „małym finale" Pocztowa uległa Knurowiance 2:6. Sześć bramek strzeliła również drużyna, która wygrała mecz finałowy. Reprezentacja Wpjska Polskiego I strzeliła Szczygłowicom pół tuzina bramek nie tracąc ani jednej i zasłużenie sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny turnieju.

Zwycięski zespół - WPI - reprezentowali: Piotr Kaniowski, Paweł Rozumek, Jarosław Ślusarczyk, Jakub Telinga. Karol Rozumek, Marcin Kamiński, Rafał Pancerz, Michał Dyka, Adam Pasoń, Daniel Głasek, Janusz Lisoski, Tomasz Dura, Kamil Kudrycki, Zbigniew Kapustka, Andrzej Hołysz, Wojciech Rozumek i Paweł Włodarczyk. Kierownikiem zespołu był Henryk Antończyk.

Organizatorzy wyłonili wśród uczestników turnieju najlepszego zawodnika (Tomasz Dura), najlepszych strzelców (Marek Wiercioch i Wojciech Rozumek), najmłodszego zawodnika (Andrzej Niewiedział) oraz najlepszego bramkarza (Artur Dyka). Ponadto nagrodę otrzymała również jedyna zawodniczka, była reprezentantka Polski - Katarzyna Jendryczko.Umieszczono na stronie za zgodą wydawcy: LWSM w Knurowie


 
Do góry
Copyright © 2000-2018 Wirtualny Knurów, Marek Ostrowski
Wszelkie prawa zastrzeżone