Strona główna
Przeczytaj
Aktualny numer

 
Informator Spółdzielczy LWSM nr 07/2004 (100)

Radni miasta Knurów nagrodzili naszą Spółdzielnię
Otrzymaliśmy Laur Knurowa


Radni Rady Miasta Knurów co roku przyznają prestiżową nagrodę Laur Knurowa. Wyróżnienie to otrzymują osoby fizyczne oraz instytucje, podmioty gospodarcze i jednostki organizacyjne rozsławiające miasto lub prowadzące działalność mającą wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców miasta w różnych dziedzinach (gospodarka, kultura, służba zdrowia, sport, itp.). W bieżącym roku Laur Knurowa przyznano m.in. Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej.
 

Laur Knurowa dla LWSM w Knurowie
Tomasz Reginek, przewodniczący knurowskiej Rady Miasta
Knurów rozsławia także Spółdzielnia

Zmieniająca się z miesiąca na miesiąc wizytówka knurowskich osiedli sprawia, że Zarząd naszej Spółdzielni zbiera pochwały i nagrody.

- Laur Knurowa to bez wątpienia niecodzienne wyróżnienie - mówi Tomasz Reginek, przewodniczący Rady Miasta Knurowa. - Wyróżnienie niecodzienne i największe, jakie Rada Miasta przydziela instytucjom i osobom fizycznym.

Zawsze przy okazji przyznawania Laurów Knurowa dochodzi do wielu zażartych dyskusji. W tym roku obyło się bez tych dyskusji, bowiem wyróżnienia przyznano LWSM i Zespołowi Szkół im. Paderewskiego, a także Jerzemu Pogockiemu. Zarówno Spółdzielnia, jak i szkoła, a także pan Pogocki, jak najbardziej zasłużyli na te wyróżnienia.

Na specjalnym dyplomie widnieje zdanie mówiące o tym, że Laur Knurowa przyznawany jest za rozsławianie naszego miasta. Knurów rozsławia także LWSM. Na widnokręgu polskich spółdzielni mieszkaniowych, nasza LWSM świeci bardzo jasnym blaskiem.

Nie sposób nie wspomnieć tu o sporych inwestycjach proekologicznych, a także wielkiej gospodarności Zarządu.

Ponadto na uwagę zasługuje również inna działalność Spółdzielni. Mam tu na myśli działalność kulturalną i rekreacyjno-oświatową.

Bardzo się cieszę, że Laur Knurowa trafił do LWSM w roku jubileuszu 45-lecia. Przy okazji chciałbym wszystkim mieszkańcom i członkom, Zarządowi oraz Radzie Nadzorczej Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej złożyć najserdeczniejsze gratulacje.


LWSM w gronie wyróżnionych Laurem Knurowa

Nasza Spółdzielnia obchodzi w bieżącym roku 45-lecie swej działalności. Efektem tej działalności jest systematyczne poprawianie warunków życia na osiedlach administrowanych przez LWSM. Wielomilionowe inwestycje mające na celu poprawienie wspomnianych warunków są dostrzegane nie tylko przez członków naszej Spółdzielni, ale również przez władze samorządowe Knurowa i katowicką Izbę Budownictwa. Te stwierdzenia nie są gołosłowne, wszak nasza Spółdzielnia najpierw została laureatem nagrody Prezydenta Izby Mieszkaniowej, a następnie otrzymała największe miejskie wyróżnienie w postaci Lauru Knurowa.

LWSM została wyróżniona Laurem Knurowa wraz z Jerzym Pogockim i Zespołem Szkół im. Paderewskiego. - Chciałbym podkreślić, że wyróżnienia zarówno Izby Budownictwa, jak i Rady Miasta to efekt wspólnych starań o nasze lepsze jutro zarówno Zarządu Spółdzielni, jak i wszystkich mieszkańców - mówił prezes Bogdan Litwin w7 czasie tegorocznego Zebrania Przedstawicieli Członków. - Duże słowa podziękowania za zaangażowanie we wszelkiego rodzaju działaniach należą się naszym wszystkim członkom, Radom Osiedlowym i Radzie Nadzorczej.

W przeszłości Laur Knurowa otrzymały m.in. firmy Komart, UPOS System i Energotechnika, a także piłkarski reprezentant Polski - Jerzy Dudek i medalista najważniejszych imprez światowych w wyciskaniu sztangi na ławeczce - Eugeniusz Mehlich.


Droższa energia

W przedziale od 2 do 14 procent wzrosną opłaty za energię cieplną. Nowa taryfa opłat będzie obowiązywać od 1 sierpnia br.


Z żalem zawiadamiamy

Z żalem zawiadamiamy, że 7 lipca br. knurowska spółdzielczość utraciła długoletniego działacza. Kolegę RAFAŁA FAMUŁĘ.

Zmarły był długoletnim członkiem Rady Nadzorczej Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członkiem Rady Osiedla Wojska Polskiego I. Aktywnie uczestniczył w życiu społecznym Knurowa, dowodem czego było powierzenie Mu z wyboru funkcji ławnika w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.

Informując o powyższym, Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym składamy wyrazy szczerego współczucia.

Rada Nadzorcza, Zarząd i pracownicy Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie.


Kominiarz nie zawsze przynosi szczęście
Uwaga na przebierańców

Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby podające się za kominiarzy. W całym kraju notuje się wiele przestępstw, które są efektem działań pseudokominiarzy.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, działania pseudofachowców są związane ze sprzedażą kalendarzy kominiarskich, które przeradzają się w rozpoznanie przestępcze pod kątem włamań i kradzieży. Innym sposobem na dokonanie przestępstwa jest wystawianie dokumentów o stanie technicznym przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Policjanci zwracają się z prośbą o niezwłoczne informowanie ich o napotkanych osobach, które podają się za kominiarzy, a w rzeczywistości nimi nie są.

Apelujemy również o szczególną uwagę na inne osoby wykorzystujące nasze urlopowe wojaże do włamań i kradzieży w naszych mieszkaniach.


Odnowione, a już zdewastowane

Budynki administrowane przez naszą Spółdzielnię nabierają nowych kolorów, jednak nie wszyscy potrafią się z tego powodu cieszyć i jednocześnie szanować to co dzięki sporym nakładom finansowym już zostało wykonane. Dowodem na to są ostatnie akty wandalizmu. Brakiem wyobraźni i totalną głupotą wykazali się wandale, którzy zniszczyli nową elewację na budynku przy ul. Lotników 15.

Zwracamy się do naszych członków z prośbą, by natychmiast reagować na wszelkie podejrzane zachowanie osób. Tylko w ten sposób unikniemy kolejnych przykrych zdarzeń, a wandale zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.


Wakacyjne propozycje na sierpień

Imprezy sportowe:
  5 sierpnia, godz. 10.00, boiska szkolne - turniej lekkoatletyczny
17 sierpnia, godz. 10.00, boiska szkolne - turniej lekkoatletyczny

Wycieczki autokarowe (odpłatność - 7 zł za osobę):
  4 sierpnia, godz. 10.00 - Zbrosławice
18 sierpnia, godz. 10.00 - Rudy Raciborskie

Wycieczki plenerowe:
12 sierpnia - wyjście do kina
23 sierpnia - wycieczka rowerowa do lasu

Zajęcia świetlicowe:
gry i zabawy, czytanie bajek, tenis stołowy, rozwiązywanie krzyżówek, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i konkursy


 


Umieszczono na stronie za zgodą wydawcy: LWSM w Knurowie


 
Do góry
Copyright © 2000-2018 Wirtualny Knurów, Marek Ostrowski
Wszelkie prawa zastrzeżone